Про насІсторія журналуБлагодійний фондПроектиГалереяКонтакт

Суспільство

Амбіції

Олександр Завадка, к. м. н., доцентДанському королю Крістіану IX стало цікаво, в яких же вікнах Ганс Андерсен бачить казкові дива. Нагороджуючи його черговим орденом (честолюбство казкаря було загальновідомим), король попросив експромтом скласти казку про Славу. За мить вона була готова: «Слава — це велика жінка, заввишки з вежу міської ратуші; вона нахиляється до дрібненьких людей, шукаючи амбітних, яких хотіла б возвеличити, бере навгад одного з натовпу, піднімає високо-високо, уважно розглядає і, викидаючи, розчаровано промовляє: «Знову не той...».


 
Знаменні віхи в історії права

Світова історія права налічує майже 4,5 тисячі років. Протягом цього часу людство витворило десятки і сотні кодексів, які покликані урівноважувати життя суспільства. Подаємо найвідоміші з них.


 
Плекати духовні вартості

Іван Павло ІІ Думки Івана Павла II про об’єднання Європи


Духовне обличчя Європи дві тисячі років формувало християнство. Творилися закони, відкривалися університети, утверджувалися взірці святості, Тому, як слушно підкреслюють відповідальні й морально чутливі постаті Європи, не можна доручати майбутнього континенту виключно політикам і фінансистам, тим паче, що домінує цинічне політиканство й спекулятивний капітал, «узаконені» маніпулятивністю світоглядно-орієнтаційної сфери. Годимося з висновками польського архієпископа Юзефа Жицінського: «Якщо забудемо велику традицію багатьох поколінь — замуруємо себе в плиткому скептицизмі, сповненому страхів і упереджень. Прагматизм і споживання не можуть стати вирішальними рушіями буття народів Європи». Саме з упорядкованої ним книги «Що Іван Павло II говорить про об’єднання Європи» наводимо кілька гостроактуальних донині думок одного з найбільших моральних авторитетів ХХ століття:


 
«Добре там, де ми є»

Оксана Лиховид, хорРозмова з українкою, яка 13 років прожила в Америці, а тепер повертається на Батьківщину


 
«Великий Партач»

Володимир ВинниченкоДень у день наші відкриті й скриті вороги, рівно ж українські страхопуди й скиглії накреслюють нам безрадісну перспективу, нав’язують світоглядні стереотипи щодо «бездержавності, меншовартості, отаманщини, вайлуватості, пристосуванства, хатоскрайності» та ін. Часткове узагальнюється, аби принизити народ, відтак змусити українців змиритися із засиллям чужинців у владі, економіці, освіті, інформаційній сфері. Кінцева мета очевидна: загарбати наші чорноземи, спустошити душі, перетворити терплячих, добрих українців на рабів.


 
Відповідальність за майбутнє

Йосип Лось, головний редактор часопису Ми спроможні змінити світ на краще. За умови, що нашим гаслом буде енергійний оптимізм...


На наших очах старий світ розвалюється під тиском нових ідей. Який «старий світ»? За правильну відповідь не треба присуджувати премії — це система, в якій орієнтиром є споживання й розваги. Мова про неолібералізм, що його нам хитромудро накидають під виглядом таких двозначних термінів, як демократія, громадянське суспільство, правова держава, недоторканість особистості, свобода преси та інші привабливі декорації. Про комунізм у вигляді більшовизму не йдеться, оскільки цей витвір вселенських шахраїв своїм кримінальним минулим (винищення 100 мільйонів людей) ганебно збанкрутував. Принагідно думка німецького філософа-ідеаліста Ф. Шеллінга: зло, за задумом Бога, неодмінно мусить саморозвінчатися.


 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Нове число

Прес-Центр
Банер
Банер
www.leleky.org
Банер
Банер
Банер
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера