Про насІсторія журналуБлагодійний фондПроектиГалереяКонтакт
Україна — держава спортивна!
Понеділок, 25 лютого 2013 15:16 Спорт і туризм Автор Оксана ВАЦЕБА, Юрій МАЙБОРОДА   

Олімпіада-2012, ЛондонОсновні підсумки виступів спортсменів України в Іграх ХХХ Олімпіади та XIV Паралімпійських Іграх 2012 року (Лондон)


Ігри ХХХ Олімпіади

Ігри ХХХ Олімпіади відбулися у столиці Великої Британії 27 липня — 12 серпня 2012 року.

Проведення Ігор ХХХ Олімпіади стало яскравим завершенням чергового чотирирічного олімпійського циклу для усієї світової спортивної, і не тільки, громадськості.

Президент МОК Жак Рогге на церемонії закриття Ігор-2012 в Лондоні відзначив британських організаторів, спортсменів та публіку: «Я щаслива та вдячна людина. Це були фантастичні Ігри. Це Ігри справжніх атлетів, олімпійське містечко було чудове, спортивні майданчики функціонували, й публіка була просто неймовірна. Лондон вніс свіжий подих в олімпійський рух».

Яскраво відбулася символічна передача олімпійської естафети бразильському Ріо-де-Жанейро, де відбудуться Ігри-2016. Мер Лондона Борис Джонсон передав олімпійський прапор меру Ріо-де-Жанейро Едуардо Паесу. І бразильці влаштували на честь цієї події неймовірно видовищний карнавал посеред олімпійського стадіону.

Загалом в Іграх у Лондоні взяли участь близько 10 500 спортсменів, які змагалися у 26-ти видах спорту (було розіграно 302 комплекти нагород).

Усього на Іграх-2012 було встановлено 95 рекордів: 39 — світових і 56 — олімпійських.


Медальний залік збірної команди України
Команда України на відкритті ХХХ Олімпійських ігор у Лондоні

Олімпійські чемпіони:

Яна Шемякіна (фехтування, шпага)
Яна Дементьєва, Анастасія Коженкова, Наталія Довгодько, Катерина Тарасенко (академічне веслування)
Олексій Торохтій (важка атлетика)
Юрій Чебан (веслування на каное, 200 м)
Олександр Усик (бокс, 91 кг)
Василь Ломаченко (бокс, 60 кг)

Срібні призери:

Інна Осипенко-Радомська (веслування на байдарках, 500 м)
Інна Осипенко-Радомська (веслування на байдарках, 200 м)
Олександр П’ятниця (легка атлетика, метання спису)
Денис Беринчик (бокс, 64 кг)
Валерій Андрійцев (вільна боротьба, 96 кг)

Бронзові призери:

Олена Костевич (кульова стрільба, пневматичний пістолет)
Юлія Калина (важка атлетика, 58 кг)
Олена Костевич (кульова стрільба, малокаліберний пістолет)
Ольга Харлан (фехтування, шабля)
Ольга Саладуха (легка атлетика, потрійний стрибок)
Ігор Радівілов (спортивна гімнастика, опорний стрибок)
Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Ремень, Єлизавета Бризгіна (легка атлетика, естафета 4 х 100 м)
Тарас Шелестюк (бокс, 69 кг)
Олександр Гвоздик (бокс, 81 кг)

Перше місце у загальнокомандному медальному заліку посіла збірна США і тим самим повернула собі звання найсильнішої олімпійської нації. Спортсмени цієї країни завоювали 104 нагороди: 46 золотих, 29 срібних і 29 бронзових.

Друге місце у збірної команди Китаю — загалом 87 медалей (38, 27, 22). На третьому місці, справдивши прогнози і скориставшись статусом господарів Ігор, фінішували британці із 65-ма медалями (29, 17, 19). Збірна Російської Федерації, яка поступилася Великій Британії тільки за кількістю здобутого «золота», посіла четверте місце, в її активі 82 нагороди (24, 25, 33).

За підсумками в масштабах континентів, попереду усіх — країни Європи (306 медалей — 92 золоті). На рахунку спортсменів з Азії — 223 медалі, 76 з яких — «золоті».

Ці Олімпійські ігри стали другою за масштабністю паломництва подією у світі, поступившись лише традиційному хаджу мусульман до Мекки.

На Іграх минулої Олімпіади в Пекіні до олімпійського каналу на Twitter підключилось 6 мільйонів користувачів, а на Facebook — 100 мільйонів. Лондонські Ігри підняли цю планку до 140 мільйонів у Twitter і більш ніж 900 мільйонів людей для Facebook.

У складі збірної команди України змагалося 245 спортсменів. Найчисельнішою виявилася команда легкоатлетів — 78 осіб. 24 атлети виступили в академічному веслуванні, 14 — у плаванні, по 10 спортсменів у командах з вільної боротьби та боксу.

Чемпіонами Ігор стали 9 спортсменів: Ломаченко Василь (м. Київ) та Усик Олександр (АР Крим — Львівська обл.) з боксу; Шемякіна Яна (Львівська обл.) з фехтування; Довгодько Наталія (м. Київ — Дніпропетровська обл.), Дементьєва Яна (Дніпропетровська обл.), Коженкова Анастасія (Дніпропетровська обл.), Тарасенко Катерина (Дніпропетровська обл.) з веслування академічного; Торохтій Олексій (Хмельницька обл.) з важкої атлетики; Чебан Юрій (Одеська обл.) з веслування на каное. Крім цього, 4 атлети вибороли срібні медалі, 11 — бронзові, 40 українських атлетів посіли 4-6 місця.

Олімпійська збірна команда України була представлена спортсменами майже зі всіх регіонів (за винятком Закарпатської та Кіровоградської областей), найбільша кількість учасників від м. Києва (44).

Вагомий внесок у підготовку спортсменів забезпечили: Національний олімпійський комітет України, Федерація фехтування України (С. О. Міщенко), Федерація стрільби України (О. І. Волков), Федерація академічного веслування України (В. Д. Бондаренко), Федерація боксу України (В. С. Продивус), Федерація каное України (Ю. М. Маслачков), Федерація важкої атлетики України (А. Г. Писаренко), Асоціація спортивної боротьби України (Е. С. Тедеєв).

Олімпійська збірна України посіла 14-е загальнокомандне місце, виборовши 20 олімпійських медалей (6, 5, 9).

У складі національної збірної команди України на Іграх ХХХ Олімпіади в Лондоні виступило 15 представників Львівщини (з них — 6 жінок): Роман Бондарук (кульова стрільба), Дмитро Демянюк (легка атлетика), Олександр Дідух (настільний теніс), Сергій Дребот (дзюдо), Вікторія Ленишин (художня гімнастика), Олександр Усик (бокс), Ігор Шимечко (важка атлетика), Юлія Остапчук, Андрій Квятковський (вільна боротьба), Катерина Палеха, Дмитро Грачов, Маркіян Івашко (стрільба з лука), Яна Шемякіна, Ксенія Пантелеєва та Анфіса Почкалова (фехтування).

Наймолодшою серед представників Львівщини була А. Почкалова (18 років), найстаршим — Р. Бондарук (38 років).

П’ятеро спортсменів мали консолідований залік: О. Усик — АР Крим; О. Дідух — Чернігівська обл., А. Квятковський — Івано-Франківська обл., В. Ленишин — м. Київ, Ю. Остапчук — Волинська обл.

Двоє спортсменів: фехтувальниця Яна Шемякіна та боксер Олександр Усик, які представляли Львівщину, стали Олімпійськими чемпіонами.

Серед акредитованих у Лондоні журналістів була львів’янка Ганна Савчик.

На Іграх ХХХ Олімпіади не було жодного спортивного арбітра зі Львівщини. Загалом українських суддів у міжнародному суддівському корпусі представлено вкрай мало.


XІV літні Паралімпійські ігри

У період з 29 серпня до 9 вересня у столиці Великобританії відбулися XIV літні Паралімпійські ігри.


Результати виступів паралімпійців Львівщини у Лондоні

1. Павлик Роман (легка атлетика).
Результат: 1 м – стрибки в довжину, 1 м – 200 м, 3 м – 100 м, 3 м – 400 м.

2. Дацко Антон (фехтування на візках).
Результат: 2 м – рапіра, 5 м – шаб­ля, 6 м – командне.

3. Демчук Андрій (фехтування на візках).
Результат: 5 м – рапіра, 8 м – шпага, 6 м – командне.

4. Ільчина Орися (легка атлетика).
Результат: 9 м – ядро, 7 м – спис.

5. Дзьоба-Балян Роксолана (стрільба з лука).
Результат: 10 м.

6. Копій Юрій (стрільба з лука).
Результат: 7 м – особисте.

7. Чопик Тарас (стрільба з лука).
Результат: 18 м – особисте, 10 м – командне.

8. Чайка Роман (стрільба з лука).
Результат: 8 м – особисте, 10 м – командне.

9. Назар Павло (стрільба з лука).
Результат: 27 місце.

10. Стабровський Антон (плавання).
Результат: 5 м – 100 м батерфляєм.

11. Квасниця Мар’ян (плавання).
Результат: 8 м – 400 м вільним стилем.

12. Засядкович Ігор (дзюдо).
Результат: 9 місце.

У головних змаганнях чотириріччя брали участь 4200 спортсменів із 167 (у Пекіні 147) країн світу, які змагались у 21 (у Пекіні в 20 видах) виді спорту за 503 комплекти нагород.

Збірна команда України була представлена 150 неповносправними спортсменами із 24 областей України, які змагались у 13 видах спорту: веслуванні академічному, волейболі сидячи, дзюдо, легкій атлетиці, настільному тенісі, паверліфтингу, плаванні, стрільбі кульовій, стрільбі з лука, фехтуванні на візках, футболі ДЦП, велоспорті треку і велоспорті шосе.

Національна паралімпійська збірна команда України гідно представила нашу державу на цьому найважливішому міжнародному спортивному форумі чотириріччя та продемонструвала результати найвищого рівня, склавши гідну конкуренцію збірним командам країн — лідерам паралімпійського руху.

Кількість українських спортсменів-учасників літніх Параліміпійських ігор, починаючи з 2000 року, збільшилась майже у 2,5 рази, що свідчить про динамічний розвиток і популяризацію паралімпійського руху в Україні.

Аналіз результатів участі українських спортсменів-паралімпійців у останніх п’яти літніх Параліміпйських іграх засвідчує позитивну динаміку розвитку паралімпійського руху в України.

Національна паралімпійська збірна команда виборола в Лондоні 84 медалі, серед яких 32 золоті, 24 срібних та 28 бронзових нагород, та посіла четверте місце у заліку Паралімпійських ігор, після збірних команд Китаю, Російської Федерації та Великобританії.

Кращими серед кращих українських паралімпійців стали Наталя Прологаєва (3 золотих та 1 срібна нагорода у плаванні), Максим Веракса (3 золотих та 1 бронзова нагорода у плаванні), Євгеній Богодайко (2 золоті та 2 срібні нагороди у плаванні), Роман Павлик (2 золоті та 2 срібні нагороди у легкій атлетиці), Юрій Царук (2 золоті нагороди у легкій атлетиці), Єгор Дементьєв (2 золоті нагороди у велоспорті). Загалом серед українських паралімпіців 22 спортсмени отримали золоті нагороди.

На урочистій церемонії відкриття Ігор, ведучий, відомий британський фізик-теоретик Стівен Хокінг, прикований упродовж багатьох років до інвалідного візка, метафорично відкривав Всесвіт для усіх 4 200 атлетів зі 166 країн світу та закликав усіх дивитись у небо, відкриваючи для себе нові зірки, новий світ. Під час Ігор уже без метафор Україна відкрила себе для Всесвіту — саме через паралімпійський подвиг усіх 150 спортсменів, які гідно представили нашу державу на ХIV літній Паралімпіаді.

У складі паралімпійської збірної команди України гідно змагалося 12 спортсменів Львівщини, а саме Ігор Засядкович (дзюдо), Орися Ільчина, Роман Павлик (легка атлетика), Антон Стабровський, Мар’ян Квасниця (плавання), Роксолана Дзьоба-Балян, Юрій Копій, Роман Чайка, Тарас Чопик, Павло Назар (стрільба з лука), Антон Дацко, Андрій Демчук (фехтування на візках).

Два спортсмени Львівщини вибороли 5 медалей різного ґатунку (2 золотих, 1 срібну та 2 бронзових). Заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, мешканець с. Сокільники Пустомитівського району Роман Павлик, виборов 2 золотих медалі у змаганнях з бігу на дистанції 200 метрів та стрибках у довжину і 2 бронзові медалі в бігу на 100 і 400 метрів.

Ще один представник Львівщини, майстер спорту України міжнародного класу з фехтування на візках, мешканець м. Буська Антон Дацко виборов срібну медаль у змаганнях рапіристів.

Маємо усі підстави стверджувати: Україна — одна з провідних спортивних держав світу.

 

Нове число

Прес-Центр
Банер
Банер
www.leleky.org
Банер
Банер
Банер
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера
 
ndrev.ru: игра вулкана скачат бесплатно.