Про насІсторія журналуБлагодійний фондПроектиГалереяКонтакт

Наука і життя

Великий малий крок

Аполлон-11, Місяць40 років тому людина вперше ступила на поверхню іншої планети. Місяць став новою надією для Землі...

Нейл Армстронг ступив на поверхню Місяця сорок років тому. Того дня людство здійснило свою давню і, мабуть, найвідчайдушнішу мрію. Це сталося 20 липня 1969 року.


 
Країна мрій

Юрій Мельник, НАСАСполучені Штати Америки — країна, в яку стікаються у пошуках щастя люди з усього світу. Звісно ж, ми знаємо, що вабить їх туди: безмежні перспективи, свобода, долари, расова терпимість, двохсотлітня демократія, урбаністичні краєвиди неземної краси. Але в душу закрадається сумнів: що довше блукаєш склопластиковими лабіринтами небосягів, хайвеїв та мегамаркетів, то виразніше постає думка, що все це несправжнє, що ця країна — повітряний замок.


 
Вічний поклик

Ігор ПолянськийДух першовідкривача — в природі людини. Незважаючи на ризики, загрозу нерозуміння чи й осуд сучасників, вона завжди вирушає на пошуки інших світів, інших життів. І чого ж вона прагне довести своїм вічним горінням?.. Може, нею керує благородне прагнення поліпшити життя своїм нащадкам, напов­нити його новими відтінками знань? Так і є, але здебільшого це усвідомлення приходить згодом, коли спадає гарячка пориву і настає час пояснювати суспільству, на що ж було витрачено стільки ресурсів. Однак головна, переважно неусвідомлена, мотивація людини-першопрохідця — елементарне ірраціональне прагнення визначити собі ціну.


 
«...Ось я сокіл, і ось я літаю!»

Павло ПоповичКожна нація має або принаймні мріє мати, крім «внутрішніх» героїв, ще й таких, які вийшли на загальносвітову арену, яких знають поза межами національного ареалу. Зробивши свій видатний внесок у золоту скарбницю людства, ці люди стають своєрідною візитівкою країни і народу. Наших сторінок у світовій «візитниці» достатньо, але особливий предмет гордості українців — саме космос. К. Ціолковський, Ю. Конд­ратюк, С. Корольов — у жилах цих всесвітньо визнаних першопрохідців текла українська кров. Шостою людиною в світі, яка перетнула межу неба й вирвалася в космос, був наш земляк, простий хлопець із Узина, що під Києвом, Павло Попович. На жаль, 29 вересня Павла Романовича не стало...


 

Нове число

Прес-Центр
Банер
Банер
www.leleky.org
Банер
Банер
Банер
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера