Про насІсторія журналуБлагодійний фондПроектиГалереяКонтакт

Культура і мистецтво

Павло МОВЧАН: «Вони зазіхнули на Боже»

Павло МовчанМоє глибоке переконання заґрунтоване в історію. Зразу вам моє контр-запитання: де латина? Де мова великої держави? Вона збережена сьогодні тільки як релікт у медицині. Чому Рим повинен був загинути? Він став наскрізь аморальним. От сьогоднішній стан нашої влади мені нагадує римські часи. Я не випадково простудіював цілий корпус літератури римської доби — все, що передувало появі Христа, його слову, божественній істині, все знищувалося. Якими жорстокими і розпусливими були останні імператори. І все, що зазіхало за часів Риму на інші мови, етноси, на їхню самобутність, все загинуло! Нема й сліду!


 
Слово, що творить

Галина Гевків, редактор розділу «Культура і мистецтво»Різкі судження про людей, про події і явища обмежують світогляд людини, не дають їй змоги побачити повноту цих самих подій, явищ і людей. Добирати слова і замислюватись над сказаним перш ніж воно прозвучить — один із важливих уроків, які почерпуємо з релігії, культури і самого життя.


 
Чехов — українець з роду і за духом

Антон Павлович ЧеховБагато написано про благотворний вплив на душу людську самого вигляду церков, вплив суто зовнішній, то ще більший ефект має вплив внутрішній, вплив Богослужень, церковної музики, співу. Про це, зокрема, говорить промовистий випадок, який стався з Антоном Павловичем Чеховим.


 
«Мова — це генетичний оберіг»

Марія ЧумарнаРозмова із письменницею, дослідницею та педагогом Марією Чумарною

Нашому журналові випала честь поспілкуватися з відомою українською письменницею, дослідницею і педагогом Марією Чумарною. Ми зустрілись у школі «Тривіта», де пані Марія, розповідаючи дітям про Шевченка, надихала їх на власні подвиги: «Шевченко став великим поетом, коли був такий, як ви. Він умів слухати природу і не забув цього, коли виріс. Ви будете великі, як Тарас Шевченко. Найбільша таємниця — це любити світ, бачити і чути все, що навколо, і пам’ятати, що кожному Бог дав великий талант».


 

Нове число

Прес-Центр
Банер
Банер
www.leleky.org
Банер
Банер
Банер
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера